Gizlilik Bildirimi

Meizu ve iş ortakları (buradan itibaren “Meizu”, “Kuruluş”, “Biz” olarak adlandırılacaktır); müşteri gizliliğinin öneminin bilincindedir. Bilgilerinizi toplama, kullanma, ifşa etme, aktarma ve saklama yollarımızı net bir şekilde açıklamak için çaba harcamaktayız. Gizlilik politikaları, bilgi işleme yaklaşımımızı açıklamaktadır.

Meizu, kullanıcıların (bu ürüne meşru olarak erişimi olan veya bunu kullanan gerçek kişiler, tüzel kişiler ve diğer kurumlar; buradan itibaren “Kullanıcılar” veya “Siz” olarak anılacaktır) gizliliğinin korunmasına her daim önem vermiştir. Ürünleri kullanım haklarınızı ve kişisel bilgilerinizi daha iyi koruyabilmek için, kullanıcıların kişisel bilgi ve verilerini toplama, kullanma, depolama, bunların güvenliğini sağlama ve ifşa yollarının yanı sıra, ürün veya hizmet kullanımını, kullanıcıların hak ve yükümlülüklerini bu Gizlilik Bildiriminde açıklarız. Ürün veya hizmetleri kullanmadan önce, bağımsız şekilde ve dürüstlük çerçevesinde sağlanmış olan bu “Gizlilik Bildirimi” (buradan itibaren “Bildirim” olarak anılacaktır) altında açıklanan gereklilikleri ve sınırlandırmaları okuduğunuzdan ve tümüyle anladığınızdan emin olun. Ürünleri kullanmayı seçtiğinizde, bu Bildirimdeki tüm şartları anlamış ve kabul etmiş olduğunuz, ürün veya hizmetlerin kullanılmasının tüm sorumluluğunu ve riskini kendi rızanızla üstlenmiş olduğunuz kabul edilir. Bu Bildirimi kabul etmiyorsanız, lütfen ürün veya hizmetlerimizi kullanmayı durdurun.

Hangi kişisel bilgileri topluyoruz?

Kişisel bilgiler iki şekilde toplanmaktadır:

 1. Bize sağladığınız bilgiler: Bir Flyme hesabına kaydolurken adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, sertifika numarası gibi kişisel bilgileri bize sağlamanız istenebilir.
 2. Ürün ve hizmetlerimizi kullanımınızda topladığımız bilgiler: Posta adresinizi, banka hesap numaranızı vb. sağlamanız gerekebilir. Gerekmesi durumunda, IP adresi, Tanımlama Bilgisi, konum bilgisi, ürün üreticileri, ürün türü, ürünün benzersiz tanımlayıcısı, cihaz verisi gibi ürünle ilgili bilgileri ve diğer bilgileri de toplarız.

Kişisel bilgileri niçin toplarız?

Kişisel bilgilerinizi toplamamızı gerektiren iki ana neden mevcuttur:

 1. Hizmetlerin bir kısmı yalnızca, bilgilerinizin alınmasından sonra sağlanabilir.
 2. Bilgileriniz, ürün ve hizmetleri ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak üzere iyileştirmemize ve sizin için daha fazla kolaylık sunan, kişisel özelleştirme hizmetleri sağlamamıza yardımcı olacaktır.

Kişisel bilgileri nasıl toplarız?

Bize doğrudan sağladığınız bilgiler

Bazı hizmetler, bilgileri doğrudan bize sağlamanızı gerektirir. Örneğin hizmetlerimizin çoğu, kullanıcıların hesap veya profiller oluşturmasına imkan verir. Bu hizmetlerde, hesap veya profillerin kurulması için belirli kişisel bilgileri sağlamanızı isteyebiliriz. Örneğin bir Flyme hesabı oluştururken adınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve kimlik numaranız gibi belirli kişisel bilgileri paylaşmanız gerekebilir.

Bize bir ürün veya ücretli hizmet siparişi vermeniz durumunda siparişinizi işleyebilmek için sizden adınızı, iletişim bilgilerinizi, gönderi adresinizi, fatura adresinizi ve kredi kartı bilgilerinizi isteyebiliriz.

Hizmet kullanımıyla ilgili bilgiler

Sağladığınız bilgilere ek olarak, hizmetleri kullanımınızla ilgili olarak cihazınızdaki yazılımların yanı sıra, başka yollarla da bilgi toplayabiliriz.

 1. Örneğin donanım modeli, telefon numarası, IMEI numarası ve diğer benzersiz cihaz tanımlayıcısı, MAC adresi, IP adresi, işletim sistemi sürümü ve hizmetlere erişim için kullanılan cihazların kurulumu gibi cihaz bilgileri.
 2. Hizmetlerin kullanımının zamanı ve süresi gibi günlük kaydı bilgileri, arama hizmetleri üzerinden girilen sorgu sözcükleri ve cihazlarda ayarlı Tanımlama Bilgisinde depolanan tüm bilgiler.
 3. Belirli hizmetleri kullandığınızda bize gönderilebilecek, cihazların IP adresleri gibi konum bilgileri.
 4. Hizmetleri kontrol etmek için kullandığınız ve (sunucumuzda depolanabilecek) sesli komutları kullandığınızda kaydettiğimiz ses gibi sesli mesajlar. (Sesi metne dönüştürme hizmetini bizim adımıza sunması için bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısıyla çalıştığımızı lütfen unutmayın. Söz konusu sağlayıcı, belirli sesli komutları alabilir ve depolayabilir.)
 5. Hizmetleri kullanımınıza ilişkin kullanılan uygulamalar, ziyaret edilen web siteleri ve hizmet içeriğiyle etkileşim şekliniz gibi ek bilgiler için.

Üçüncü taraf kaynaktan alınan bilgiler

Bilgilerinizi kamu kaynaklarından alabilir (yasalarca izin verildiğinde) ve bunları, aldığımız bilgilerle veya hakkınızdaki diğer bilgilerle birleştirebiliriz. Üçüncü taraf ağ hizmetlerine bağlanmayı seçerseniz bilgilerinizi bu hizmetlerden de alabiliriz.

Topladığımız diğer bilgiler

Sizinle, cihazınızla; hizmetleri başka yollar üzerinden kullanımınızla ilgili ek bilgiler de toplayabiliriz. Toplamadan önce veya toplarken izninizi istemek için, bu bilgiler size gösterilecektir.

Belirli türlerdeki bilgileri (örneğin, Flyme hesabı profillerini iyileştirmek için istediğimiz bilgileri) sağlamamayı seçebilirsiniz, ancak bu, belirli hizmetlere erişiminizi olumsuz etkileyebilir.

Topladığımız kişisel bilgileri nasıl kullanırız?

 1. Sizi veya cihazınızı hizmetlere kaydetmek;
 2. Talep ettiğiniz hizmet veya işlevleri sağlamak;
 3. Hizmet etkinliklerimize ilişkin geçmiş kullanımınıza dayalı özelleştirilmiş içerikler sağlamak ve önerilerde bulunmak;
 4. Özelleştirilmiş reklamlar, sponsorlu içerik (reklam hizmetlerimiz yoluyla; uygulamamız hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz) ve size tanıtıcı bilgiler göndermek gibi tanıtımlar yapmak;
 5. Pazarları, müşterileri, ürünleri ve hizmetleri değerlendirmeye ve analiz etmeye ek olarak, ürün ve hizmetler hakkında görüşlerinizi almak ve müşteri araştırmaları gerçekleştirmek;
 6. Hizmetlerimizi iyileştirmek, yeni ürün ve hizmetler geliştirmek için, hizmetlerimizi ne şekilde kullandığınızı öğrenmek;
 7. Cihazınız için bakım hizmetleri sağlamak;
 8. İlgili yasalarca izin verildiği ölçüde, ücretsiz ödül çekilişleri, yarışmalar veya promosyonlar düzenlemek;
 9. Onayınıza tabi diğer kullanımlar.

Kişisel bilgileri nasıl depolarız ve koruruz?

Meizu, yetkisiz kullanım veya ifşa yoluyla bilgilerinize erişilmemesini sağlamak üzere, kullanıcıların kişisel tanımlama bilgilerini ve verilerini korumaya ilişkin genel kabul görmüş sektörel güvenlik standartlardan ve şifreleme tedbirlerinden yararlanmaktadır.

Teknik boyutu konusunda Meizu, Meizu veri merkezinin savunmasını ve korunmasını geliştirmeye yönelik antivirüs yazılımları, şifreleme koruması ve izleme sistemleri kullanmaktadır. Sistem boyutuyla ilgili olarak, Meizu personeli için yürütülen güvenlik ve gizliliği koruma bilgisi eğitimi ile çalışanların veri korumanın önemini anlaması sağlanmaktadır. Fakat, internet aksaklıkları ve çalışma risklerine bağlı olarak Meizu, bilgilerinizin tamamen güvenli olduğunu garanti etmemektedir.

Üçüncü taraf bağlantıları ve ürünleri

Üçüncü tarafa ait bir hizmeti belirten metin veya simgeler mevcut olduğunda, hizmetin nihai içerikleri tamamen üçüncü tarafça sağlanmaktadır ve bu içeriklere herhangi bir biçimde sansür uygulamaz ve bu web siteleri veya diğer hizmetler tarafından toplanan bilgilerin güvenliği ya da gizliliğinden sorumlu olmayız. Kullanılan üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri konusunda daha dikkatli olmanız ve bunlara uygulanan gizlilik bildirimlerini incelemeniz gerekir.

Bilgilerin ifşası

Aşağıdaki durumlar haricinde, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa etmeyeceğiz:

 1. Onayınıza tabi ifşalar
  Yalnızca onayınıza tabi olarak, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa ederiz.
 2. Kişisel bilgilerinizin bağlı kuruluşlarımıza veya iş ortaklarımıza ifşası
  Daha iyi hizmet sağlayabilmek için, kişisel bilgilerinizin bir kısmını bağlı kuruluşlarımıza ve iş ortaklarımıza ifşa edebiliriz, ancak bağlı kuruluşlarımızı veya iş ortaklarımızı bu bilgileri başka herhangi bir amaçla paylaşmaktan kati suretle men ederiz.
 3. Yasal gerekliliklere uygun olarak
  Yasaların, yönetmeliklerin, adli makamların veya kamu makamlarının gereklilikleri uyarınca, kişisel bilgilerinizi ifşa edebiliriz. Yeniden yapılanma, birleşme veya tasfiye sürecinde olmamız halinde, kişisel verileriniz karşı tarafa aktarılabilir.

Tanımlama bilgileri ve diğer teknolojiler

Kullanıcı deneyimini daha da iyileştirebilmek için, kullanıcılar ürün veya hizmetleri kullandığında üretilen tanımlama verilerini toplarız. Tanımlama bilgilerimiz; şahsınızı tanımlamak için değil yalnızca, erişim sırasında aldığınız hizmeti daha iyi ve daha kolay hale getirmek için kullanılacaktır.

Hukuki Mesuliyet

 1. Kullanıcılar ürünleri makul ve iyi niyetli amaçlarla kullanmalıdır. Amacı dışında kullanımınızdan kaynaklanan hasar veya üçüncü tarafça açılan dava olması durumunda, kötüye kullanımınızdan ortaya çıkan mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri, ulaşım ücretleri ve seyahat masrafları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmayan kayıplar ile ilgili olarak, ancak bunlarla sınırlı olmayan ölçüde müdafaa ve tazminat talep etme hakkımız saklıdır.
 2. Bu Bildirim, Çin Halk Cumhuriyeti yasalarına tabidir. Bu Bildirimden kaynaklanan tüm ihtilaflar, istişare yoluyla çözülecektir. İstişare edilememesi durumunda ihtilaf, Meizu’nun kararlaştırma için bildireceği yerdeki mahkemeye taşınabilir.

Gizlilik Bildiriminin Yenilenmesi

Ürün, hizmet ve yasalara uygunluğun sağlanması amacıyla, bu Gizlilik Bildirimi, derhal yayınlanmak üzere, herhangi bir zamanda değiştirilebilir veya değişikliğe tabi tutulabilir. Bu tür değişikliklerden sonra bu Web Sitesinde gezinmeye veya Meizu ürün ve hizmetlerini kullanmaya devam etmekle, Gizlilik Bildiriminde yaptığımız değişiklikleri kabul etmiş olursunuz.