Meizu Hakkında

 

2003 yılında kurulan ve merkezi Çin’in Zhuhai şehrinde bulunan Meizu; zamanını cihazlarını kullanmayı öğrenmeye değil de cihazlarını kullanmaya ayırmak isteyenlere yönelik basit ve sezgisel bir telefon deneyimi sunmak için yaratılmış akıllı telefonları tasarlamakta ve üretmektedir.

 

2008 yılında akıllı telefon pazarına giriş yapan Meizu en başından beri, üst segment akıllı telefonlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Mükemmeliyet arayışı ve uzun vadeli gelişim amaçlı bir iş anlayışını ve adanmışlığı temel alan Meizu, tüketiciler için yenilikçi ve kullanıcı dostu akıllı telefonlar geliştirmeye tam olarak odaklanmayı sürdürmektedir. 1000’i aşkın çalışanı ve 600’ün üzerinde perakende mağazasıyla kuruluş, pek çok uluslararası pazarda varlık göstermektedir.

 

Meizu telefonları hafifliği, konforlu tasarımı, premium ses kalitesi, yüksek tanımlı kamerası ve performans ile kullanım kolaylığını ve işlevselliği insan deneyimine dayanabilen sağlamlıkla bir araya getiren basit ve şık kullanıcı arayüzü ile tanınmaktadır.